• Obrázek autoraBe_on the Screen

Kolektiv žáků ZUŠ Třinec | Strašidelné příběhy

Strašidelné příběhy | .mp4

Jde o experiment s výtvarnými prvky: skvrna, plocha, dokreslování dle vlastní fantazie

Žáci zpracovávali 2 témata: Skvrna – Strašidlo. Nácvik správné techniky akvarelu, rozmývání barev, monochromatická barevnost, škála šedých a hnědých tónů. Experiment s výtvarnými prvky: skvrna, plocha, dokreslování dle vlastní fantazie, míchání barev. Zapojení fantazie, hledání konkrétního v abstrakci. Obrysová linka pro upřesnění tvaru.

2. téma KDYŽ JSEM POTKAL STRAŠIDLO

Kreslený příběh smyšlené postavy, vylíčení prostředí, kresba tuší a redispery. Základy animace, kresba a zapouštění anilinek pod tablety v programu Stop motion studio. Plošková animace s kreslenými strašidly. Video poté upravili společně v Canvě, vybrali hudební pozadí tak, aby odpovídalo povaze animace.

Strašidelné příběhy | .mp4

Kolektiv žáků ZUŠ Třinec | 8–11 let