• Obrázek autoraBe_on the Screen

Kolektiv žáků a žákyň ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné | Od nálepek k plakátům

Od nálepek k plakátům | koláž | .jpg

Přirozená hravost - kreativita - vkus - technické dovednosti - schopnost kooperace.

Práce zaslané do projektu Be on the screen vznikly v rámci předmětu počítačová grafika vyučovaném na ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné. Předmět má zde dlouhou tradici, vyučuje se již mnoho let. Děti pracovaly v programu Corel draw, v programu Photopea, tvořily digitální pixelové malby v programu Pixilart. Mnozí z nich výborně ovládají tvorbu jednoduchých animací v programu Scratch. V předmětu počítačová grafika je u dětí kultivováno estetické vnímání. Pracujeme s vizualitou populární kultury, řešíme přesahy do jiných oborů – literatury, filmu, divadla, výtvarné kultury, médií a PC her. V předmětu je u mladších dětí podporována přirozená hravost a kreativita, u starších žáků mimo jiné jejich rozhled, estetický vkus, technické dovednosti, schopnost kooperace. Zaslané práce obsahují plakáty, fotomontáže, autorské nálepky, vektorovou grafiku a pixelové malby. Součástí předmětu jsou základy fotografie, které jsme uplatnili při tvorbě fantaskních krajin a zátiší.

Jakub Jachymčák | Od nálepek k plakátům

Magdaléna Pastuszková | Od nálepek k plakátům

Matouš Weissmann | Od nálepek k plakátům

Nikolas Malinovský | Od nálepek k plakátům